Proč studovat na OU a PrŠ v Černovicích?

01Bezplatně poskytujeme veškeré učební i pracovní pomůcky /učebnice, pracovní oděv,obuv.../.

02Jsme „malou školou“ s počtem žáků do 100 a z tohoto důvodu můžeme věnovat plnou individuální péči každému studentovi ve všech složkách výchovy (škola, praxe, internát). Malý kolektiv žáků nám umožňuje snadnou kontrolu negativních jevů (drogy, alkohol...).

03Vyučujeme v moderně zařízených třídách (keramické tabule, ozvučení, dataprojektory...) a v učebně výpočetní techniky, která je vybavena mj. interaktivní tabulí.

04Odborný výcvik organizujeme ve vlastních dílnách, které jsou velmi dobře vybaveny, a na smluvních pracovištích.

05Ubytování na domově mládeže a internátu je za velmi příznivé ceny – max. 805 Kč/měsíc, prostory jsou nově zrekonstruované.

06Stravování studentů probíhá ve školní jídelně, strava 5x denně za přijatelné ceny (85 Kč/ 1 den, cena oběda 31 Kč).

07Jsme školou s více než 50 letou tradicí, vzděláváme žáky ze škol pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami a ze základních škol.

08Poskytujeme odměnu za produktivní činnost všem žákům, kteří pracují na zakázkách přímo u zákazníků, ve školních dílnách a na smluvních pracovištích.

09Organizujeme zájmové kroužky - např. práce s počítačem, hudební, cvičení jógy, pohybově relaxační, cizí jazyk...

10Po absolvování studia získá student výuční list, který jej opravňuje k výkonu činností ve zvoleném povolání. Podle zák. č. 455/1991 Sb. mají možnost absolventi získat Živnostenský list pro samostatné podnikání v oboru.

11Učivo je upraveno podle potřeb žáků, hlavní důraz je kladen na získání odborných dovedností – práce v dílnách.

12Našimi významnými sociálními partnery jsou Pacovské strojírny, a.s., Domov Kopretina Černovice, Domov důchodců Proseč u Pošné.

13Naši žáci se pravidelně účastní celostátních soutěží s velmi dobrými výsledky.

14Poskytujeme nadstandartní služby v oblasti informací o studiu žáka (např. elektronická žákovská knížka, zákonní zástupci i žáci mohou využívat službu „volej zdarma“.

15Dopravní spojení do Černovic – vlak, autobus.

Kontaktovat nás můžete kdykoliv, tel. 565 492 182, 606 367 221.

Za vedení školy: Ing. Karel Matějů, ředitel školy.